Modne buty, modne ciuchy - modne życie!
Jak zadbać o skórzane obuwie? PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 29 kwietnia 2012 00:00

Skórzane buty męskie to świetny wybór dla każdego, kto pragnie wyglądać elegancko i wytwornie. Rzecz jasna same buty to trochę mało, gdyż wymagają połączenia z dobrym garniturem lub smokingiem z transport logistyka. W takim układzie wizerunek każdego mężczyzny będzie mówił wszystkim dookoła, że mają do czynienia z poważnym człowiekiem, który nie boi się wyzwań. Jak ważne jest takie wrażenie wie każdy, kto pracował kiedykolwiek w korporacji lub w świecie wielkiego biznesu. Jednakże nawet ci „maluczcy” chcą również odpowiednio się prezentować, stąd tego typu styl jest kierowany również do nich.

Co ciekawe wielu z nas zapomina o tym, jak ważne jest, by posiadane obuwie było regularnie czyszczone oraz nasączane rozmaitymi preparatami. Na ogół nasze wysiłki ograniczają się do sporadycznego pastowania, to jednak za mało, gdy idzie o eleganckie buty męskie.

 

Pamiętajmy, że buty również muszą odpocząć, gdyż ciągłe przebywanie na stopie dość mocno je eksploatuje. Dlatego też dobrze jest mieć dwie pary, noszone na zmianę. Jednakże i w tym wypadku niezbędne jest regularne czyszczenie, które nie tylko usuwa brud, ale i niweluje jego destruktywne efekty. Do tego zadania powinniśmy wykorzystywać lekko wilgotną ściereczkę, która zetrze nieczystość, ale nie zostawi nadmiaru wody, która również niszczy skórzane obuwie.

Wybór pasty, która będzie najbardziej adekwatna do barwy i materiału naszego buta to połowa sukcesu. Drugą połówką jest odpowiednie wtarcie substancji, a następnie dokładne wypolerowanie. Taki zabieg nie tylko znacznie polepszy wygląd obuwia, ale również zabezpieczy go przed szkodliwymi skutkami przebywania na dworze.

Poprawiony: czwartek, 22 grudnia 2016 14:56