Modne buty, modne ciuchy - modne życie!
Znane marki
Converse - wizerunek marki PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 10 lipca 2012 12:46

Firma Converse od wielu lat stara się produkować takie obuwie, które nie tylko zapewni komfort stopie, ale również będzie w stanie być sposobem na pokazanie swojej indywidualności. Oczywiście nie wszystkie modele są nakierowane na ten cel, niemniej niektóre kolekcje są nacechowane w ten sposób, co jest wielce istotne szczególnie dla ludzi młodych, którzy poprzez swoje ubranie oraz styl chcą wyrażać samych siebie.


Bardzo często trampki te noszone są przez koszykarzy, czy fanów deskorolki, przez co zaczęto uważać, że tego typu obuwie jest nieodłącznym elementem ubioru osób aktywnych sportowo, ze szczególnym uwzględnieniem tych obu dyscyplin. Jednakże błędem byłoby myślenie, iż tylko ci, którzy bez problemu robią wsady lub potrafią wykonać Ollie lub Kickflip mogą nosić na swoich nogach te właśnie trampki Converse. Firma od wielu lat podkreśla, że jedną z najważniejszych dla niej wartości jest wolność oraz swoboda w wyrażaniu samego siebie.

Poprawiony: poniedziałek, 06 marca 2017 14:33
Więcej…
 
Szpilki Clarks PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 10 lipca 2012 12:24

Wysokie obcasy to buty, które są bardzo popularne wśród kobiet. Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż tego rodzaju buty znacznie podnoszą współczynnik atrakcyjności, wysmuklają sylwetkę oraz dodają kilka centymetrów, co korzystnie wpływa na wizerunek. Obuwie to jest po prostu bardzo kobiece, nic więc dziwnego, że przeważnie każda kobieta posiada przynajmniej jedną parę obcasów.

szpilki clarks

W salonach obuwniczych Clarks szpilki i inne wysokie buty cieszą się spora popularnością, w związku z czym każda kolejna kolekcja posiada przynajmniej kilkanaście modeli, które stanowią doskonały wybór dla pan lubujących się w noszeniu obcasów. Jednakże należy pamiętać, że nawet najlepiej skrojone buty tego typu mogą poważnie zaszkodzić naszemu zdrowiu, jeśli będziemy nosić je codziennie. Badania wykazały, że regularne noszenie wysopkich obcasów przez przynajmniej pół roku może doprowadzić do skrócenia mięsni łydki, co odbije się na całym organizmie, ze szczególnym uwzględnieniem bioder, pleców oraz klan.

Poprawiony: wtorek, 05 marca 2013 12:30
Więcej…
 
Historia marki Adidas PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 10 lipca 2012 12:15

Adolf „Adi” Dessler, twórca słynnej na całym świecie marki Adidas był osobą, w której życiu istniały dwie pasje: buty oraz sport. Tą pierwszą odziedziczył niejako po ojcu, który był pracownikiem fabryki obuwniczej. Młody Dessler również chciał wejść w branżę, jednakże nie jako szeregowy pracownik, lecz właściciel własnej manufaktury.


Adolf swoje pierwsze buty uszył w wieku dwudziestu lat, korzystając z wolnego miejsca w kuchni swojej mamy. Nie były one zbyt estetyczne, ani porządne jakościowo, gdyż dwa lata po I Wojnie Światowej na rynku brakowało odpowiednich materiałów, więc młody przedsiębiorca musiał tworzyć z tego, co akurat było pod ręką. Dzięki pomocy brata Rudolfa w latach trzydziestych firma zatrudniała już 100 pracowników, oferując około trzydziestu modeli. Był to wynik niesłychanie dobry, szczególnie że w tamtych czasach świat wciąż zmagał się z skutkami kryzysu gospodarczego.

Poprawiony: czwartek, 03 stycznia 2013 08:20
Więcej…
 
Krótka historia marki Vans PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 01 maja 2012 00:00

buty vansHistoria firmy Vans rozpoczęła się w marcu 1966 roku w miejscowości Anaheim. To właśnie tego dnia bracia Van Doren, wraz ze swoimi trzema wspólnikami, otworzyli swój pierwszy, własny sklep, który reprezentował ich firmę "Van Doren Rubber Company". Rzecz jasna ilość rozmaitych sklepów i fabryk działających w branży obuwniczej była w tamtych czasach niemała, dlatego też bracia oraz ich wspólnicy postanowili wprowadzić do swojego biznesu pewną innowację.

Ich sposobem na osiągnięcie sukcesu miała stać się sprzedaż butów, które były produkowane na miejscu. Pomysł ten, mimo faktu, iż był obarczony pewnym ryzykiem, pozwolił firmie na zdobycie na tyle dużej liczby klientów, by móc prowadzić dalszą działalność. Z czasem jednak sam fakt utrzymywania się na rynku przestał być wystarczający i widząc niemałe zapotrzebowanie na usługi tego typu "Van Doren Rubber Company" postanowiło, iż należy rozpocząć ekspansję na inne obszary Stanów Zjednoczonych. Lata siedemdziesąte przyniosły firmie największe sukcsy, m.in. dzięki podpisaniu umów z Siłami Powietrznymi USA oraz Departamentem Obrony.

Poprawiony: czwartek, 03 stycznia 2013 08:21
Więcej…
 
Camper sponsorem regat żeglarskich PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
sobota, 28 kwietnia 2012 12:06

W zeszłym roku zespół hiszpańskiego producenta obuwia Camper postanowił wziąć udział w jednych z największych regat świata, czyli w Volvo Ocean Race. Impreza ta, począwszy od 1973 roku odbywa się cyklicznie co trzy lata i stanowi spore wydarzenie dla wielu osób zaangażowanych w szeroko pojęte żeglarstwo. Do grupy z Hiszpanii dołączył Emirates Team NZ, co pozwoliło skompletować jedenastoosobową załogę jachtu, który ochrzczony został jako CAMPER Livelovers.


 

5 listopada 2011 oficjalnie rozpoczęto regaty. Tego dnia z portu w hiszpańskim Alicante wystartowało sześć zespołów, które przez następne dziewięć miesięcy będą starać się jak najszybciej pokonać trasę, której punktem końcowym jest irlandzkie Galway.

Poprawiony: środa, 23 listopada 2016 13:28
Więcej…
 
Więcej artykułów…
«pierwszapoprzednia12następnaostatnia»

Strona 1 z 2